
Komu in zakaj?
Delavnica je namenjena predvsem mladim od 10 let+, ki jih zanima filmska/video produkcija s poudarkom na družbeno angažiranih temah. Na usposabljanju se bodo naučili osnov filmskega jezika, uporabe video kamere, računalniške montaže ter osnov filmskega jezika.
Kje in kdaj?
Zadnji teden v avgustu (ponedeljek, 24. do četrtka, 27. avgust 2026, vsak dan, od 10. do 16. ure). Prvo srečanje bo v ponedeljek, 24. 8. 2026, ob 10. uri.
V Mencigaejevi hiši v Krkšem. ( CKŽ 2 )
Kako in s kom?
Delavnica bo potekala predvsem v obliki praktičnega dela pod mentorstvom mednarodne ekipe filmskih ustvarjalcev. Udeleženci se bodo razdelili v manjše skupine, v katerih bodo posneli kratke filme na osnovi njihovih idej. Dobili bodo priložnost, da se preizkusijo kot scenaristi, režiserji, snemalci slike, snemalci zvoka, boom operaterji, scenografi, kostumografi, igralci, montažerji ... Filmi bodo na koncu javno predvajani na zaključni prireditvi ter internetu.
Delavnico bo vodil mentor Luksuz produkcije Enej Mavsar, glasbenik in videast. Z video in filmsko produkcijo se je prvič srečal v prostorih DZMP Krško, Luksuz produkcije. Najprej je redno sodeloval kot soustvarjalec Mladinske oddaje in se najbolj navduševal nad video montažo ter zvokom v videu. Od leta 2012 kot mentor vodi več otroških in mladinskih delavnic po Sloveniji na katerih so nastali večkrat nagrajeni kratki filmi. Delo v skupinah bo potekalo ob mentorski pomoči prostovoljk Erasmus+.
Kotizacija:
25 EUR (vključno z ddv)
Število mest je omejeno.
Prijave zbiramo do zapolnitve mest oz. najkasneje do 15. avgusta 2026 na: https://forms.gle/96NxwDU4Gv8aU8Mf7
Info:
oi.krsko@jskd.si/030 610 260 (Tinka Vukič, JSKD OI Krško)
luksuz.studio@gmail.com/031276 275 (Tom Gomizelj, DZMP Krško)